ברוכים הבאים לאתר !

תפריט ניווט
· תפריט ראשי
· דף הבית
· ארכיון כתבות
· הורדות
· קישורים
· פורומים
· סטטיסטיקות
· סקרים
· צור קשר
· תקנון

· חשבון המשתמש
· החשבון שלי
· שלח כתבה/מאמר
· יומן
· הודעות פרטיות
· רשימת חברים

· אפשרויות באתר
· הדפסת כתבות
· חיפוש
· ניהול

מי מחובר
יש כרגע, אורח(ים) ו, חבר(ים) שכרגע מחוברים לאתר.

שלום אורח/ת, באפשרותך להרשם בחינם על ידי לחיצה כאן

מערכת קהילות הפורומים באתר:
מועדון השחמט הרצליה

http://www.HerzliyaChessClub.com :: צפייה בנושא - ליגה א' הדרים 2012
 שאלות ותשובותשאלות ותשובות   חיפושחיפוש   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   כרטיס אישיכרטיס אישי   התחברהתחבר 

ליגה א' הדרים 2012
עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5  הבא

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    מפתח הפורומים -> משחקי ליגה וגביע
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
sk
משתמש ותיק

הצטרף בתאריך: 28/05/2007

הודעהנשלח: 21:28 ,17 מרץ 2012, שבת    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

סיכוייכם ישתפרו אם תרכיבו את אריאל הדרי,אשר "סיפסולו " ע"י "הקפטן" לא ברור לאור הישגיו האחרונים המדברים בעד עצמם.

מצד שני יש לשקול בכובד ראש גם את שיקוליו של"הקפטן" שלכם,עתיר הנסיון:כי שחקן המצטיין באופן אישי הוא לא בהכרח שחקן מצטיין קבוצתי ולהיפך.

כל זאת בהנחה כי השיקולים הם מקצועיים נטו!
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
UriBlass
משתמש ותיק

הודעהנשלח: 23:10 ,17 מרץ 2012, שבת    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

hadari כתב:
arnoldc כתב:
אריאל, מציע לכם להיכנס למחנה אימונים בשבועיים הקרובים, כדי שתכסחו לנציגי אם המושבות את הצורה. אין לי עוד את התוצאה שלהם, אבל הם שיחקו נגד חדרה כך שסביר שהם עברו אותנו.

אל תעלבו, אוהבים אתכם הרבה והכל אבל אנחנו רוצים לכסח להם את הצורה בשבילנו ולא בשבילכם...

אני לא אוהב את ההתבטאויות האלו, ומעולם לא חשבתי לכסח ליריב בשחמט את הצורה.
זה לא אומר שאני פחות רוצה לנצח אבל אני פשוט מתנגד להתבטאויות האלו.
חזור למעלה
שמוליק
משתמש ותיק

הצטרף בתאריך: 13/01/2012

הודעהנשלח: 9:20 ,18 מרץ 2012, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

למיטב ידיעתי ( אם כי תמיד קיים הסיכוי ש"מרחו אותי" באינפורמציה שגויה ) , הדרי נעדר מהמשחק האחרון עקב סיבות אישיות .
בכל מקרה , "נפלאות דרכי הקפטן" וכו' ...
חזור למעלה
hadari
משתמש ותיק

הצטרף בתאריך: 30/10/2008

הודעהנשלח: 11:34 ,18 מרץ 2012, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

UriBlass כתב:

אני לא אוהב את ההתבטאויות האלו, ומעולם לא חשבתי לכסח ליריב בשחמט את הצורה.
זה לא אומר שאני פחות רוצה לנצח אבל אני פשוט מתנגד להתבטאויות האלו.

אורי אם אני לא אוהב רבות מהתבטאויותיך ובכל זאת מתגבר אז גם אתה תצליח, אני משוכנע בכך.

שמוליק כתב:
למיטב ידיעתי ( אם כי תמיד קיים הסיכוי ש"מרחו אותי" באינפורמציה שגויה ) , הדרי נעדר מהמשחק האחרון עקב סיבות אישיות .

לא מרחו אותך...

שמוליק כתב:

בכל מקרה , "נפלאות דרכי הקפטן" וכו' ...

היטבת לסכם שמוליק, וזאת כמובן באופן כללי וללא קשר להיעדרות כזו או אחרת מחייך
חזור למעלה
hadari
משתמש ותיק

הודעהנשלח: 7:25 ,19 מרץ 2012, ב'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

כרגיל, המתנה לאתר האיגוד לא תביא אותנו רחוק: לידיעתכם, פ"ת ניצחה 1:3 את חדרה והשתוותה לנווה צדק במקום הראשון עם 15.5 כ"א.
חזור למעלה
שמוליק
משתמש ותיק

הודעהנשלח: 20:14 ,31 מרץ 2012, שבת    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

הפסדנו 3-1 לפ"ת ומעשית סיימנו את העונה ( צריך לוודא פתאום שלא נסתבך בתחתית ... ) .

שלאם גבר בפעם המי יודע כמה על הלווינג , לי נפל הדגל מול אוהד קראוס בעמדה שנראית קשה מאוד אך למרבה ההפתעה די שווה , הדרי לא הצליח להחזיק סיום בלי חייל מול סולן , ודינס נכנע לשני רגלים חופשיים מרכזיים וצמודים של יאיר קראוס .

נווה צדק ופ"ת ייאבקו על 2 המקומות הראשונים ( כרגע יתרון נקודה לנ"צ ) .

אזכור כבוד לאריאל הדרי על עזרתו הרבה בהכנתי התיאורטית למשחק זה , שעזרה חלקית במשחק עצמו , וכולי תקווה שתעזור לי יותר בעתיד .

המשחק בין אס"א לנתניה ב' נדחה לאמצע אפריל , כך שאין צורך לכסוס ציפורניים בהמתנה לתוצאה .
חזור למעלה
hadari
משתמש ותיק

הודעהנשלח: 21:37 ,31 מרץ 2012, שבת    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שמוליק היטיב לסכם, מצב רוח לסיפורים כבר אין יותר מדי, עונת המלפפונים התחילה אצלנו מוקדם מהצפוי וההודעה הדרמטית ביותר שיוצאת מכאן היא עבור הקורא ארנון חלמיש שלבטח הזדרז לקרר את בקבוקי השמפניה למראה התוצאה השגויה שהופיעה באתר האיגוד (2:2, כשבטעות נזקף נצחון לזכותו של ניר דינס שהפסיד). לזכותה של נווה צדק יאמר שעל פי הנחישות שהיא מפגינה היא כנראה לא תצטרך טובות מאף אחד.

הייתי מאד רוצה לספר לכם סיפור עמוס הלקאה עצמית על פי מיטב המסורת אודות פצר ששיחק משחק ממש ממש גרוע, אבל לצערי אפילו את זה אני לא יכול לעשות: הקרבתי רגלי בצורה מודעת לגמרי (ואגב, כלל לא בטוח ששגויה) מתוך הנחה שהשחור יתקשה לזוז עם מלך תקוע במרכז, רץ לבן חזק באלכסון א3-ו8 בתוספת שליטה רבתי של לבן בטור ד'. גם אם טעיתי ואני מניח שטעיתי איפשהו אחרת לא הייתי מפסיד אני מרוצה למדי מהמשחק שלי, מרוצה עוד יותר שיצאתי מאיזושהי שמרנות שאפיינה אותי הרבה שנים ואני בטוח שבמקרים אחרים הגישה הזו עוד עשויה להוכיח את עצמה. לצערי הפעם זה כאמור לא כל כך הצליח.

אסיים בחידת "מי אמר למי", פרס לזוכה אמנם לא מובטח אבל נראה, אם ממש ילחצו עלי אולי אעביר כרטיס זוגי למשחק בית של בני השרון, אחד מאלף בערך שזכיתי בהם וטרם מימשתי צוחק

"זה משחק ההזדמנות האחרונה, צריכים להרביץ הפרש מול פ"ת ואני לא קונה נצחון מינימלי!!!"

שבוע טוב ומבורך
חזור למעלה
arnoldc
חדש בפורום
חדש בפורום

הצטרף בתאריך: 25/10/2011

הודעהנשלח: 23:19 ,31 מרץ 2012, שבת    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שמוליק ואריאל - בפעם הבאה לא נסתפק במילים, ונעביר איזה מעטפה מתחת לשולחן מחייך

ליל רביעי בכרכור, עשרים שעות לפני המשחק, ואני עדין בלי הרכב. טלפונים שביקשו להוציא מהנפטלין את דודי חזן, איתן בוקס (שכל התכתבות איתו היא חוויה ספיריטואלית הזויה כמו גם משעשעת), אסף אטר ויוסי אופק העלו חרס. רק אלון ואני זמינים כרגע, ואנחנו עוד במקום הראשון... כבר ניסחתי מכתב התפטרות לרמי, אבל בסוף יצאה לי התבכיינות מצ'וקמקת.
ואז, כמו גיבורים במחזה, קמו האחים לוי, ביטלו את תכניותיהם והודיעו (האחד בלילה, השני בצהרייים) כי הם מתייצבים להצלת המולדת והעונה של נווה צדק. כבוד!

ולמשחק עצמו, שסוגר את סדרת שלושת המשחקים מול קבוצות נתניה.
אלי נועץ בי לגבי הצעת תיקו במצב של שני צריחים ושני פרשים מול שני צריחים ושני רצים, מקבל אור ירוק להמשיך, סוגר את העמדה כך שהפרשים שולטתתתתתים ומנחית מט עם הצריחים.
אלחנתי ממשיך להצטיין בשחור (5 מ-5!) .
אני שוב יוצא רע מהפתיחה, אבל נחלץ בזכות אלת המזל והערוגה ו7 (סיבוב קודם הקרבת פרש במשבצת זו, הפעם נוחת שם תוך התראת שח רץ מ-ב3, מקום בו הוא חצץ בין המלכה השחורה המסכנה ב-ב2 לבין המלכה הלבנה הרעבה ב-ב4).
ליאור אף הוא מקבל המלצה לסרב להצעת תיקו ומנצח כמו גדול.

ואז שמוליק מסמס את התוצאה של פ"ת ומשבית את האופוריה.

חג שמח!
חזור למעלה
שמוליק
משתמש ותיק

הודעהנשלח: 10:42 ,4 05 2012, ו'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אנחנו סיימנו בתיקו 2-2 עם נתניה ד' . שלאם ( לאחר מתקפת ייאוש בעמדה אבודה ) ואנוכי זכינו . אלי עמית ושטריקמן הפסידו .

המשטרה פתחה בחיפושיה אחרי הגנבים מנווה צדק ששדדו אמש את קבוצת הרצליה . אשאיר לארנון לפרט על התפתחות העניינים .
חזור למעלה
UriBlass
משתמש ותיק

הודעהנשלח: 15:35 ,4 05 2012, ו'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לסקרנים מה התוצאות אז הנה התוצאות של נווה צדק.

7113 איתי אטר 1 5304 דני ביטרן 0
7127 ארנון חלמיש 0.5 14536 ליעד אילן 0.5
4190 אלון אלחנתי 0.5 4619 אבי זילברמן 0.5
18084 אלי לוי 1 9067 משה רן 0

נווה צדק נהנו מיתרון מד כושר בכל הלוחות ולא מפתיע שהקבוצה החזקה יותר ניצחה.

איתי אטר נהנה מיתרון של 99 נקודות
ארנון חלמיש נהנה מיתרון של 46 נקודות
אלון אלחנתי נהנה מיתרון של 183 נקודות
אלי לוי נהנה מיתרון של 43 נקודות

אולי שמוליק יצחקי רומז שהמצב על הלוח באמצע המשחק היה לטובת הרצליה אבל זה לא משנה,וזה מזכיר לי סיפור שקראתי על שחקן שעמד טוב יותר מול אליוכין ,ודחה את המשחק(אז היו משחקים דחויים) ושאל מישהו מי לדעתו ינצח ואותו אדם ענה לו שאליוכין ינצח.
השחקן שדחה את המשחק מחה וטען שהוא עומד עדיף ,וזה שענה לו הגיב שהוא לא שאל מי עומד עדיף אלא מי ינצח,והוא צדק כי אליוכין ניצח את אותו משחק.
חזור למעלה
danielp
משתמש סוף הדרך

הצטרף בתאריך: 01/06/2007

הודעהנשלח: 17:18 ,4 05 2012, ו'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

UriBlass כתב:
לסקרנים מה התוצאות אז הנה התוצאות של נווה צדק.

7113 איתי אטר 1 5304 דני ביטרן 0
7127 ארנון חלמיש 0.5 14536 ליעד אילן 0.5
4190 אלון אלחנתי 0.5 4619 אבי זילברמן 0.5
18084 אלי לוי 1 9067 משה רן 0

נווה צדק נהנו מיתרון מד כושר בכל הלוחות ולא מפתיע שהקבוצה החזקה יותר ניצחה.

איתי אטר נהנה מיתרון של 99 נקודות
ארנון חלמיש נהנה מיתרון של 46 נקודות
אלון אלחנתי נהנה מיתרון של 183 נקודות
אלי לוי נהנה מיתרון של 43 נקודות

אולי שמוליק יצחקי רומז שהמצב על הלוח באמצע המשחק היה לטובת הרצליה אבל זה לא משנה,וזה מזכיר לי סיפור שקראתי על שחקן שעמד טוב יותר מול אליוכין ,ודחה את המשחק(אז היו משחקים דחויים) ושאל מישהו מי לדעתו ינצח ואותו אדם ענה לו שאליוכין ינצח.
השחקן שדחה את המשחק מחה וטען שהוא עומד עדיף ,וזה שענה לו הגיב שהוא לא שאל מי עומד עדיף אלא מי ינצח,והוא צדק כי אליוכין ניצח את אותו משחק.

אורי, כל שחקני נווה צדק נחמדים מאוד. השם הפרטי של כולם מתחיל בא'. לחצי מהם אפילו שם המשפחה מתחיל בא'. אבל אף אחד מהם הוא לא אלכסנדר אליוכין.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח אימייל
arnoldc
חדש בפורום
חדש בפורום

הצטרף בתאריך: 25/10/2011

הודעהנשלח: 20:23 ,9 05 2012, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

דניאל - יש לנו גם בעל שם פרטי המתחיל ב-א' בלוח הראשון (שם משפחה סרטנה), ושחקן עבר א"א המכונה גם אסף אפטר. לא אליוכינים, אבל בינתיים מקום ראשון מחייך

לעני השוד בו הואשמנו ע"י החבר שמוליק -
אין לי מושג על מה אתה מדבר. מה, זה שאיתי בלוח הראשון היה עם חייל פחות ואף הציע תיקו בשלב מסוים ובסוף ניצח זה שוד? וזה שאני הייתי אבוד בסיום נגד אילן ואיכשהו הוא טעה והחזיר לי חצי נקודה מתוך הנקודה השלמה שהוא חייב לי משנה שעברה זו גניבה? תיכף תגיד שזה שאלי בלוח הרביעי היה עם כלי פחות ללא שום תמורה ובסוף ניצח זה כבר ממש רצח...
בעברית קוראים לזה הפוקס של הלייף.

נחזור אליך, דניאל. יש לי איזו שאלה אליך - תוכל ליצור איתי קשר בפרטי arnon59@gmail.com?
חזור למעלה
UriBlass
משתמש ותיק

הודעהנשלח: 0:21 ,10 05 2012, ה'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

כלי פחות בלי שום תמורה לא אומר כלום על הסיכויים בלי פרטים נוספים.

יש מקרים ששחקן עם שני כלים פחות בעמדת הפסד ברורה לפי טבלאות סיומים הצליח לעשות תיקו.

אחד מהם הוא חיים פילוסוף שבעמדת הפסד של מלך מול מלך מול מלך פרש ורץ הצליח להוציא תיקו מול יריב שמד כושרו מעל 2100(וידוע לי לפחות על עוד מקרה אחד בליגה לפני שנים שניסן לוי הוציא תיקו בסיום דומה שהיו לו שני כלים פחות מול יריב במד כושר קרוב ל2100).

אם אפשר לעשות תיקו עם שני כלים פחות בלי שום תמורה לא פלא שאפשר לנצח עם כלי פחות בלי שום תמורה.
חזור למעלה
hadari
משתמש ותיק

הודעהנשלח: 8:50 ,19 05 2012, שבת    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

ממש כמו בשנה שעברה גם הפעם הצפנו לנתניה בסיבוב הלפני אחרון של משחקי ליגה א' הדרים, אלא שבניגוד למפגש שזכה אז (ובצדק) לכותרת "משחק העונה" הרי שהמפגש הפעם תפס את שתי הקבוצות ללא יומרות בצמרת ועם פזילה קלה למטה לוודא שלא נופלים עמוק מדי.

תזכורת:

http://www.chess-il.com/forum/viewtopic.php?f=23&t=16281&p=174730#p174730

משפחת פולג החליפה את משפחת חסידובסקי בתפקיד עמוד התווך של הקבוצה היריבה, ואילו אצלנו החליף עבדכם את קפטנו המהולל בתפקיד הנהג. חילופי הגברי בקוקפיט פינו את צבי מתפקיד מבקר נהגים לתפקיד המקורי אליו יועד, קרי מבקר שחקנים, וכך נאלצנו אלפרוביץ' ואני לשמוע לאורך כביש החוף בואכה מחלף נתניה ביקורת בונה על רמת משחקנו, חלוקת הזמן שלנו, קבלת החלטות בזמן אמת, סגנון משחק וכיוצא באלה דברים. טייס המשנה י. שלאם, שכמובן זכה לפטור מנחת זרועו/לשונו של הקפטן מחמת מקצוענות למופת, ישב בדממה והקשיב קשב רב לטריאלוג שהתנהל כל אותה העת בין שני היושבים מאחור וביני. כך למשל קיבל אלפרוביץ' הנחיה מפורשת מגבוה לפיה הוא אינו מורשה לעבור לסיום, כשכל טענותיו כאילו במהלך המשחק הוא הגוף הסוברני לקבל החלטה כזו לפי נסיבות העניין כפי שהוא תופס אותן עלו בתוהו. אני לעומתו קיבלתי הנחיה שלא לקחת רגלים ובוודאי שלא להחזיק בהם בכח, שזו אחת הגזירות הקשות ביותר שנגזרו עלי מעולם ע"י קפטן ובכלל. עם הגיענו למקום כשעוד חשבתי לתומי שהתדרוך הסתיים התברר כי נותרו עוד כמה "פינות" בלתי סגורות בתדרוך, וכך נלקחתי למסדרון אפל בזמן שהמתדרך מרחיק כל גורם שעלול לשמוע את הנאמר, עוין כידיד, ומחדד עוד יותר את קבוצת הפקודות לקראת המבצע.

פתיחת המשחק שלי (בשחור מול דוד עפגין) החזיקה מעמד בדיוק 5 דקות על פי הגדרתה כ"פתיחה", ועד מהרה ירדו המלכות מהלוח. גופי התכסה בזעה קרה כשניסיתי לשחזר את התדרוך מלפני דקות מספר והחשש כאילו התבלבלתי והחלפתי בתדרוכים החל לקנן בי. היתכן שאני הוא זה שהצטווה שלא לעבור לסיום, בעוד אחי לספסל המתודרכים אלפרוביץ' הוא זה שהונחה שלא להחזיק רגלים בכח? כבקריקטורות רבות, נאלצתי להיאבק בבלון ובו הקפטן חמור הסבר כקצין תורן שתפס חייל ישן בש.ג., ומה רבה היתה הבעתה כשפניתי מעלה אלכסונית לראשי בכדי לפוצץ את הבלון ולהתרכז במשחק וגיליתי שהבלון אמנם התפוצץ אבל צבי באמת עומד שם! למזלי כי רב פניו לא הסגירו חוסר שביעות רצון, ולכן הקשתי מכך שנכון לכרגע אני ממלא את ההוראות כלשונן.

שלאם בלוח הראשון מול מתן פולג נראה מסתער כהרגלו כבר מהפתיחה ולרגע רציתי להזכיר לו שהוא תלוי בנו לטרמפ חזור ולכן אין טעם בנצחון מהיר ושגרתי. בלוח השלישי זמנו של אלפרוביץ' (מול דן פולג) הולך ומתקצר אחרי פתיחה בלתי שגרתית שהצריכה כנראה מחשבה מרובה, ואילו צבי מצדו מציע תיקו שוב ושוב ליריבו (שקד תפארת) בלוח הרביעי, לא לפני שהתייעץ כמובן עם הקפטן וקיבל את ברכתו למהלך.

הדקות חולפות ונראה שהנה אני זוכה ברגלי, בניגוד גמור לפקודות. כל תקוותי לממש במהירות את היתרון לפני שצבי יספיק לראות את ההפרה הבוטה עלו בתוהו, וכך נגררתי לסיום ארוך ומתיש אם כי כזה שהיתרון הגדול נשמר בו לכל אורכו וללא משחק נגד ממשי. אלפרוביץ' זוכה ראשון ומעלה אותנו ל 0:1, שלאם זכה אף הוא (בניגוד למהלך העניינים במגרש, אם לשפוט על פי מקורות שהתעמקו בעמדה יותר ממני) והשלים יום בלתי מוצלח על הלוח לאחים הכשרוניים, אני כבשתי את השלישי לקראת השעה 11, וצבי נותר אחרון להיאבק על תיקו בסיום עם מלכות ורצים שוני צבע רק כדי לקבל מט באמצע הלוח.

ניצחנו 1:3 ובכך הפכנו לקבוצה היחידה בליגה שאין לה בכלל על מה לשחק בסיבוב האחרון ואין לה סיכוי ולו תאורטי לא לעלות ולא לרדת, גם לא להגיע למבחנים לעליה/ירידה.

המצב בטבלה ערב הסיבוב האחרון הוא מרתק, ונראה שכל המאבקים פתוחים עד הרגע האחרון. אני מניח שטובי הפרשנים עוד ינתחו אותו לעייפה בימים הקרובים, ואולי גם אני אצטרף אליהם ואפליא בהקדם את פרשנותי.
חזור למעלה
שמוליק
משתמש ותיק

הודעהנשלח: 7:54 ,22 05 2012, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

hadari כתב:
אני לעומתו קיבלתי הנחיה שלא לקחת רגלים ובוודאי שלא להחזיק בהם בכח, שזו אחת הגזירות הקשות ביותר שנגזרו עלי מעולם ע"י קפטן ובכלל. עם הגיענו למקום כשעוד חשבתי לתומי שהתדרוך הסתיים התברר כי נותרו עוד כמה "פינות" בלתי סגורות בתדרוך, וכך נלקחתי למסדרון אפל בזמן שהמתדרך מרחיק כל גורם שעלול לשמוע את הנאמר, עוין כידיד, ומחדד עוד יותר את קבוצת הפקודות לקראת המבצע.

לא מבין את זה , אתה פותח את החדשות שומע על רצח פה , אונס שם , אבל דבר כזה אפילו בסיוטים שלי לא הופיע .
לאן עוד תדרדר האנושות שאלה סימן קריאה

ההפתעה האמיתית על פי סיקורך היא ששלאם לא סיים את משחקו ראשון , אולי זה היה בעקבות התו"ל שהוצב בפני אלפרוביץ' ?
חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    מפתח הפורומים -> משחקי ליגה וגביע כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5  הבא
עמוד 3 מתוך 5

עבור אל:  
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה