ברוכים הבאים לאתר !

תפריט ניווט
· תפריט ראשי
· דף הבית
· ארכיון כתבות
· הורדות
· קישורים
· פורומים
· סטטיסטיקות
· סקרים
· צור קשר
· תקנון
· חפשו אותנו בפייסבוקחפשו אותנו בפייסבוק

· חשבון המשתמש
· החשבון שלי
· שלח כתבה/מאמר
· יומן
· הודעות פרטיות
· רשימת חברים

· אפשרויות באתר
· הדפסת כתבות
· חיפוש
· ניהול

מי מחובר
יש כרגע, אורח(ים) ו, חבר(ים) שכרגע מחוברים לאתר.

שלום אורח/ת, באפשרותך להרשם בחינם על ידי לחיצה כאן

מערכת קהילות הפורומים באתר:
מועדון השחמט הרצליה

http://www.HerzliyaChessClub.com :: צפייה בנושא - חידון שחמט -סטטיסטיקה
 שאלות ותשובותשאלות ותשובות   חיפושחיפוש   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   כרטיס אישיכרטיס אישי   התחברהתחבר 

חידון שחמט -סטטיסטיקה
עבור לעמוד 1, 2  הבא

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    מפתח הפורומים -> דיון כללי
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
sk
משתמש ותיק

הצטרף בתאריך: 28/05/2007

הודעהנשלח: 22:26 ,26 ינואר 2010, ג'    כותרת הודעה: חידון שחמט -סטטיסטיקה תגובה עם ציטוט

השאלה הבאה המוצגת לגולשי האתר ,הופיעה במבחן קורס סמסטריאלי בסטטיסטיקה באחד המוסדות האקדמיים בארץ.כל גולש רשאי לפתור את השאלה באתר הרצליה כולל המוזכרים בגוף השאלה-פרסים לשלושת המשיבים נכונה.להלן השאלה:
ארבעת השחמטאים המוכשרים שנתוניהם מופיעים להלן,משחקים בליגות שונות בשחמט
1.אריאל הדרי-לוח 8 מתוך 11 שחקנים,קבוצת עירוני ת"א ב,ליגה ארצית-מד כושר 2043.
2.פז מגן-לוח5 מתוך 14 שחקנים,בוגרי הרצליה,ליגה א-מד כושר 2094.
3.אורי בלאס-לוח 3 מתוך 16 שחקנים,בנק לאומי,ליגה ב שרון-מד כושר 2005.
4.חגי פרנק-לוח 7 מתוך 15 שחקנים,נוער אלקנה,ליגה ב פ"ת-מד כושר 1683.
סיכוייהם של הארבעה להפגש בינהם בליגה קלושים ,כי הם משחקים בליגות ובמחוזות שונים..אחת לשנה נערכים משחקי גביע המדינה עם 200קבוצות,בכל קבוצה רשומים עד 16 שחקנים,מהם יכולים לשחק בכל מפגש 5 שחקנים בלבד הנקבעים ע"י ראש הקבוצה.סה"כ נערכים 7 סיבובים בקצב "שח-מהיר"-התוצאות מוכרות למד הכושר.
חשב את ההסתברויות הבאות:
א.אריאל,פזלנד,אורי וחגי ישחקו זה נגד זה(3 משחקים לכ"א).
ב.אריאל,פזלנד,אורי וחגי ישחקו אבל לא זה נגד זה
ג.כמה מהארבעה יפגשו זה עם זה
ד.בהנחה שארבעתם יפגשו זה עם זה מה תהיינה תוצאות המפגשים האישיים בהסתמך על תוצאות מפגשי העבר בינהם,או ע"פי נתוני התקדמות מד הכושר של כ"א.
ה.למי מהארבעה הסכויים הטובים להגיע לדרגת אמן(2290)תוך השנתיים הקרובות.
ו. למי מהארבעה הסיכויים הטובים לעלות לגמר אליפות הארץ,לאחר שהגיעו לשלב רבע גמר
הערה:כל דמיון בין השמות המופיעים בשאלה לדמויות המוכרות מעולם השחמט הוא מקרי בלבד!

בהצלחה לכל הפותרים!!
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
UriBlass
משתמש ותיק

הודעהנשלח: 9:00 ,27 ינואר 2010, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

יש טעות בשאלה בסעיף ו
חגי פרנק לא הגיע לרבע הגמר,ואולי כדאי להחליף אותו בדורון ים שמשחק בליגה ארצית דרום(בשונה מאריאל הדרי שמשחק בליגה ארצית מרכז) וכן משחק ברבע הגמר.

התייחסותי לסעיף ה:אני לא מצפה לקבל דרגת אמן אבל אני בהחלט מצפה לקבל דרגת רב אמן בשחמט בשנתיים הקרובות.
חוץ מזה אני אשתדל להשיג דרגת מועמד בכיר לאמן בשנתיים הקרובות שזה בעיני השג יותר משמעותי מלהשיג דרגת רב אמן.
בקבוצה שלי של בנק לאומי משחקים שני רבי אמנים שאפילו לא הגיעו לדרגת מועמד לאמן ויש להם רק דרגה ראשונה(דניאל אליקים ויואב דותן).

התייחסותי לסעיף ד:סיימתי בעבר בתיקו עם פז מגן,ואני צפוי לשחק ברבע הגמר גם עם אריאל הדרי. פגשתי גם את חגי פרנק אבל מעולם לא שיחקתי איתו.
חזור למעלה
sk
משתמש ותיק

הודעהנשלח: 9:54 ,27 ינואר 2010, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

תשובה לאורי ע"י בודק המבחן
השאלה היא ממבחן בסטטיסטיקה וכפי שהודגש כל דמיון של השמות המופיעים בגוף השאלה לדמויות במציאות עולם השחמט הוא מקרי בלבד.
כדי לא לקבל ציון נכשל עליך אורי לנתח את ההסתברויות הסטטיסטיות המופיעות בגוף השאלה בלבד.
תוספת לשאלה-מה ההסתברויות הסטטיסטיות שאורי יגיע לרב אמן בשחמט רגיל(לא בשחמט בכתב)במאה ה-21
בהצלחה!!
חזור למעלה
חגי
משתמש ותיק

הצטרף בתאריך: 23/08/2007

הודעהנשלח: 14:25 ,28 ינואר 2010, ה'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

ההסתברות שהשחקנים יפגשו בליגה אינה קלושה כי אם 0% מכיוון שכאמור הם אינם משחקים באותה ליגה/מחוז.

ההסתברות שהשחקנים יפגשו בינהם בגביע המדינה 2010 קלושה מכיוון שבשנים האחרונות גביע המדינה הוא לליגה הלאומית והארצית בלבד ולכן רק שחקן אחד מהארבעה ישחק בגביע.

שורה תחתונה 0%.
אני מניח ששלמה יקטול את תשובתי בתשובה שאין לזה קשר למציאות ובשאלה יש משחקי גביע אבל התשובה שלי היא שלנתונים שלו יש קשר ישיר למציאות מכיוון שהם מדויקים לחלוטין בכל פרט ופרט ולכן יש להם קשר ישיר למציאות ואותה מציאות קובעת שבשנת 2010 אין משחקי גביע בליגות א',ב',ג'

חגי פרנק
חזור למעלה
Pyernik
משתמש ותיק

הצטרף בתאריך: 27/07/2009

הודעהנשלח: 9:48 ,30 ינואר 2010, שבת    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

בכוונתי להקדיש את העתיד הקרוב לפתרון הבעיה ולשם כך השתחררתי מהתחייבויותי הקודמות, לקחתי חופשה מיוחדת וגזרתי על עצמי חיי פרישות ותענית.

כדי שאוכל להתקדם, עלי לדעת אם פונצקציית ההסתברות היא תלויית לוח. במילים אחרות, בהינתן שחקנים א' וב' המשחקים בלוחות m,n בהתאמה, ובהתקיים m<n , האם קיימת סבירות גבוהה יותר שהקפטן של ב' יציב אותו ביותר משחקי גביע מבין שבעת הסיבובים המדוברים. ואם פונקציית ההסתברות היא כן תלויית לוח, אזי מה טיבה. למשל, מאחר ואורי בלאס רשום בלוח השלישי של קבוצתו, האם אני רשאי להניח בקרוב לינארי גס שהוא ישחק פי שניים יותר משחקי גביע מחגי פרנק, הרשום בלוח 7 של קבוצתו.

אני ממתין לפרטים נוספים. בינתיים אני מבקש לנצל את ההזדמנות ולברך את מועדון הרצליה על הניצחון במשחק הליגה ובפרט את שחקן הרכש רם סופר שהביא את הניצחון הקבוצתי. בילדותי, היה שחקן נוער בשם הזה, שזכה פעמיים באליפות הילדים בשנים 1978-1979.
חזור למעלה
sk
משתמש ותיק

הודעהנשלח: 22:25 ,31 ינואר 2010, א'    כותרת הודעה: סטטיסטיקה בארשבעית תגובה עם ציטוט

ראשית תודה למשה פיירניק "יקיר" מועדון הרצליה על איחוליו לשני נצחונות הרצליה בלאומית,בסיבובים 1-2.אנו מקווים כי תבוא לעודד אותנו כאשר נשחק בבאר-שבע.
לכבודו של משה דלינו ממאגר הבחינות של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב,שאלה ממבחן בקורס סטטיסטיקה-כל דמיון לדמויות המופיעות בגוף השאלה למציאות השחמטית-מקרי בלבד!
בקבוצת הליגה הארצית של מועדון באר שבע מופיעים שני בוגרי אוניברסיטת בן-גוריון,המוכרים ככשרונות בשחמט העולמי:
בלוח מספר 4-גדי מרקוביץ,מד כושר 2218
בלוח מספר6-משה פיירניק,מד כושר2113
בהסתמך על הישגיהם השחמטאיים בשלש השנים האחרונות ,יש לחשב את ההסתברויות הבאות:
א.מה מספר הנצחונות,תיקו וההפסדים שצפוי כל אחד מהם בליגה,מתוך 9 משחקים?
ב.מי מהם יגיע ראשון לדרגת אמן(2290)ותוך איזה פרק זמן במאה ה-21?
ג.השניים השתתפו לאחרונה בסדנא לשיפור מיומנויות שחמטאית,שנערכה בתנאי מעבדה,על מי מהשניים השפיעה הסדנא יותר לשיפור תוצאותיו בשחמט בלבד?
ד.מי מהשניים ירכש ראשון בעונה הבאה ע"י מועדון אשדוד?-נמק סטטיסטית
ה.לצורך בדיקת האפשרות של רכישת השחקנים,כאמור בסעיף הקודם-נקבע ע"י מנהל מועדון אשדוד-תחרות מבחן בין השניים של 6 משחקים-מוכרת למד הכושר,אבל תוצאות תיקו לא נלקחות במנין הסופי-למי נוטים הסיכויים לנצח לאור ההסתברויות הסטטיסטיות?
פרסים לפותרים נכונה-ההשתתפות פתוחה לכל כולל לשניים וכן לד"ר אורי בלאס
בהצלחה לכולם!!
חזור למעלה
חגי
משתמש ותיק

הצטרף בתאריך: 23/08/2007

הודעהנשלח: 23:36 ,31 ינואר 2010, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שלמה אתה מלמד גם בבאר שבע?
חזור למעלה
sk
משתמש ותיק

הודעהנשלח: 23:57 ,31 ינואר 2010, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

חגי ערב טוב
אני לא מלמד בבאר שבע וגם לא מלמד סטטיסטיקה בכלל,שזה לא תחום התמחותי,אבל כל בוגר אוניברסיטה במרבית התוארים היה חייב ללמוד קורס בסטטיסטיקה.ובוודאי אתה כבעל תואר שני ועל אחת כמה וכמה מיודענו הסטטיסטיקאי אורי בלאס.
נשמח אם תחשב עבור גולשי האתר את ההסתברויות של הישגיך להגיע לפחות למועמד לאמן,מתוך הנחה כמובן שאתה מתעתד להיות שחמטאי פעיל
אורי בלאס ציין כי הוא מקווה להיות רב אמן בשחמט...בכתב(אני אישית מאמין בכך).בהצלחה!
חזור למעלה
UriBlass
משתמש ותיק

הודעהנשלח: 22:36 ,1 פברואר 2010, ב'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

הערה לחגי פרנק.

ההסתברות שהשחקנים יפגשו במסגרת הליגה היא בכל זאת יותר מ0% מהסיבות הבאות:

1)השחקנים יכולים לשחק אחד נגד השני בליגה של 2011 או בליגה של שנים מאוחרות יותר.
2)יש אפשרות שהקבוצות של השחקנים יפגשו במבחנים של שנת 2010.

לא מדובר בשאלות רציניות ממבחן בסטטיסטיקה אבל בכל זאת אתן הערכה של ההסתברויות שקשורות אלי.

1)ההסתברות שאשיג דרגת רב אמן רגיל במאה ה21 היא חצי מההסתברות שאחיה ב1.1.2100(כלומר אגיע לגיל של קצת יותר מ132)
2)ההסתברות שאשיג דרגת אמן בשנתיים הקרובות היא להערכתי אחוז אחד.
חזור למעלה
UriBlass
משתמש ותיק

הודעהנשלח: 18:48 ,2 פברואר 2010, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני אגב לא מבטיח שום שיפור ברמה או בתוצאות שלי אבל החלטתי לקחת את השחמט יותר ברצינות החל משנת 2010

אחת ההחלטות שלי היתה שאני אנסה לזכור את כל המשחקים התחרותים ששיחקתי משנת 2010.
נראה כמה זמן זה יחזיק מעמד.

בינתים יש 3 משחקים שאני זוכר וכמובן שהמשימה תהיה קשה יותר שיתווספו עוד משחקים..
חזור למעלה
Pyernik
משתמש ותיק

הודעהנשלח: 19:20 ,3 פברואר 2010, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

גם אני החלטתי לקחת את השחמט ברצינות בשנת 2010. בנוסף לסדנא שבה נטלתי חלק ולמשחקי הליגה, אני אשתתף ברבע הגמר ובחצי הגמר (הגמר מתוכנן לשנת 2011, ולכן אינני מונה אותו בין פעילויות השנה).

גם הבנתי שאין מנוס אלא להעזר במאמן. מבדיקה שערכתי אני מבין שמדובר בסכום של 200-300 ש"ח לשעה, תלוי ברמתו ונסיונו של המאמן. האם ידועים לכם שמות של מאמנים טובים שאלה
חזור למעלה
sk
משתמש ותיק

הודעהנשלח: 21:52 ,3 פברואר 2010, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

נראה לנו כי מאמן אישי מתאים למשה הוא רב אמן רם סופר-יש מודעה שלו לגבי שעורים פרטיים בשחמט שהוא נותן ,עם נסיון של התקדמות חניכיו-המודעה בכל ירחון שחמט.
בהצלחה!!
חזור למעלה
UriBlass
משתמש ותיק

הודעהנשלח: 23:35 ,3 פברואר 2010, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

Pyernik כתב:
גם אני החלטתי לקחת את השחמט ברצינות בשנת 2010. בנוסף לסדנא שבה נטלתי חלק ולמשחקי הליגה, אני אשתתף ברבע הגמר ובחצי הגמר (הגמר מתוכנן לשנת 2011, ולכן אינני מונה אותו בין פעילויות השנה).

גם הבנתי שאין מנוס אלא להעזר במאמן. מבדיקה שערכתי אני מבין שמדובר בסכום של 200-300 ש"ח לשעה, תלוי ברמתו ונסיונו של המאמן. האם ידועים לכם שמות של מאמנים טובים שאלה

אני נכון לרגע זה לא מתכוון לשכור מאמן(לא שאני טוען שמאמן לא יכול לעזור אבל אני מקווה שאמצעים אחרים גם יכולים לעזור ובין היתר קניתי את total chess training מקונבקטה).

בנושא של שמות של מאמנים אז אני יכול לציין את השמות הבאים:

1)מקסים רודשטיין שאימן את מרסל אפרוימסקי באליפות העולם עד גיל 14, ואת בוריס גלפנד בגביע העולם.

2)בוריס אברוך שיש לו תלמידים החל מרמה של 1600 עד רבי אמנים
http://www.avrukh-chess.com/coaching.php

אני לא מחווה דעה לגבי טיבם של אותם מאמנים.
די ברור שמקסים רודשטיין ובוריס אברוך כשחקני נבחרת ישראל הם שחמטאים טובים יותר מרב אמן רם סופר אבל לא בהכרח מי ששחקן טוב יותר הוא גם מאמן יותר טוב.
חזור למעלה
Pyernik
משתמש ותיק

הודעהנשלח: 21:36 ,4 פברואר 2010, ה'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אף אחד מהמאמנים שהוצעו לא נראה מתאים לצרכי.

לגבי ההצעה של אורי: רודשטיין ואברוך הם כמובן מאמנים ידועים אבל אינני מתיימר להיות תלמיד ראוי עבורם - אני מניח שהם מדריכים שחמטאים מדרגת אב"ל ועד גלפנד...

לגבי ההצעה של שלמה: להבדיל מאורי, שהביא שמות של מאמנים מוכחים, הרקורד של רם סופר כמאמן לוט בערפל. האם אתה יכול לנקוב בשמו של תלמיד אחד שהודרך על-ידו כדי שאפנה לקבל המלצות? היכן הוא מעביר את שיעוריו? מהן הפרסומות הללו בעיתונות שחמט שהזכרת? מדוע ששחקן במועדון הרצליה יהיה מעוניין בפרנסה צדדית כמאמן שחמט?
חזור למעלה
UriBlass
משתמש ותיק

הודעהנשלח: 1:01 ,5 פברואר 2010, ו'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לגבי מקסים רודשטיין אני יכול לציין שהוא אימן את מרסל שנכון לרגע זה היא בדרגת מועמד בכיר לאמן כך שלא מדובר בשחקן שאימן שחקנים רק מדרגת אמן בינלאומי ומעלה.

לגבי אברוך הוא בפירוש כותב שהוא מאמן שחקנים מרמה של 1600 עד רב אמן.

אני לא יודע על הצלחות מוכחות שלו באימון אבל גם לא טרחתי לברר כי בינתים אני לא מחפש מאמן.
חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    מפתח הפורומים -> דיון כללי כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עבור לעמוד 1, 2  הבא
עמוד 1 מתוך 2

עבור אל:  
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה