ברוכים הבאים לאתר !

תפריט ניווט
· תפריט ראשי
· דף הבית
· ארכיון כתבות
· הורדות
· קישורים
· פורומים
· סטטיסטיקות
· סקרים
· צור קשר
· תקנון
· חפשו אותנו בפייסבוקחפשו אותנו בפייסבוק

· חשבון המשתמש
· החשבון שלי
· שלח כתבה/מאמר
· יומן
· הודעות פרטיות
· רשימת חברים

· אפשרויות באתר
· הדפסת כתבות
· חיפוש
· ניהול

מי מחובר
יש כרגע, אורח(ים) ו, חבר(ים) שכרגע מחוברים לאתר.

שלום אורח/ת, באפשרותך להרשם בחינם על ידי לחיצה כאן

מערכת קהילות הפורומים באתר:
מועדון השחמט הרצליה

http://www.HerzliyaChessClub.com :: צפייה בנושא - סיפור (ומשחק) לפני השינה
 שאלות ותשובותשאלות ותשובות   חיפושחיפוש   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   כרטיס אישיכרטיס אישי   התחברהתחבר 

סיפור (ומשחק) לפני השינה

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    מפתח הפורומים -> פרסום משחקים
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
danielp
משתמש סוף הדרך

הצטרף בתאריך: 01/06/2007

הודעהנשלח: 23:00 ,25 יולי 2012, ד'    כותרת הודעה: סיפור (ומשחק) לפני השינה תגובה עם ציטוט

אני לא נוהג לפרסם נצחונות שלי, ובזמן האחרון אני לא נוהג לנצח. זוהי תחילת הסיפור.
אתמול בערב נפגשנו עידן (לביא), אני והדוקטור במועדון, לקבל החלטה בנוגע לקיום סדנת הקיץ בהרצליה. עברנו על השמות והמספרים, ועד מהרה התברר שהנטו לא מספיק כדי לקיים את "שחמט-נטו", והודענו לנרשמים על הביטול.

צירופם של אי קיום הסדנה, שבה נועדתי להיות מדריך, ותצוגות השח הפושרות שלי בזמן האחרון, גרם לי לרצות לזנוח את המשחק, ועוד בטרם אתחיל ללמוד רוקחות.
ככה זה אצלי, אני נכנס למשהו חזק, ויוצא ממנו באותה העוצמה בדיוק...

הדוקטור שאל מה הביא אותי לבת-ים ואני השבתי: "הטיילת". בסוף הפגישה, שכללה בשורה מצערת נוספת, שלא אכביר במילים אודותיה, חיטטתי בארון הספרים. בין האינפורמטורים הישנים הופתעתי לגלות עותק של המהדורה השנייה של "שיטתי" בעברית. אור בקצה המנהרה? אות משמים?

ביקשתי את רשותו של הדוקטור לשאול את הספר ונעניתי בחיוב.
עוד באותו ערב עברתי על הפרק הראשון: "המרכז". חשבתי לעצמי: כמות שהדברים טריוויאליים, כך אני מתעלם מהם... מצאו חן בעיניי משחקי ההדגמה, יפים זו לא מילה (זה שם של רוסי).

הגעתי הערב למשחק בבת-ים במצב רוח חגיגי ובלבוש ספורטיבי. מבחינת סיכויי, חשבתי שיהיה זה עדיף על מצב רוח ספורטיבי ולבוש חגיגי, מה גם שאני מתכנן ללכת את הטיילת בסיום המשחק.

מהמעט שראיתי מיריבי בזמן האחרון (בבת-ים, גבעתיים וקרית אונו), למדתי שהוא משחק בסגנון פתוח וחשבתי שאם רק אשבור את הבצורת, עשויים להיות זיקוקים...

דניאל פורת - יאיר קראוס, בת-ים 25/7/2012

1.ה4 פג6 (so much for my Najdorf preparations... למה פג6? כנראה שיריבי ראה שאני משחק גמביט המלך וחתר לעמדות 1.ה4 ה5 ללא 2.ו4; 2.פו3 ה5 (2...ד6!?); אם יריבי לא רוצה לראות ו4, כנראה שעליי לנסות להעביר ו4...) 2.פג3 ה5 (יריבי לא נראה מרוצה כשהוא שיחק את המסע הזה) 3.ו4 (בלי לחשוב פעמיים. לא יצא לי לחקור את הגמביט הזה לעומק, אבל אני זוכר שמסקנתי הכללית הייתה שהדמיון לגמביט המלך הוא רב, מה שלא ניתן לומר לגבי הגמביט הוינאי, למשל...) 3...רב4 (מוביל לעמדות שמזכירות ספרדית 3...ו5 בצבעים הפוכים. עם טמפו פחות נראה מסוכן לשחור. העמדת הרץ בג5 נראית הולמת יותר) 4.פו3 (חותר לעמדות המוכרות של גמביט המלך) 4...ד6 5.רב5 פו6 (5...פזה7!?) 6.ד3 רז4 7. 0-0 0-0 8.ר:ג6 ר:ג3?! (למה זה טוב?) 9.ב:ג3 (לא מצאתי משהו מיוחד באלטרנטיבה 9.ר:ב7 רד4+ 10.מח1 צב8) ב:ג6 D

10.ח3 (10.ו:ה5 או לאפשר לשחור לשחק ה:ו4? מה נימצוביץ כתב על המרכז? האם הייתי תלמיד טוב? 10.ו:ה5 נראה שמקנה ללבן יתרון הודות לבידוד הרגלים הכפולים של שחור. ואמנם, הרגלים שיווצרו יהיו חלשים, אך לא קל יהיה ללבן ללחוץ עליהם. הרץ לבן הערוגות של שחור והפרש של לבן יוחלפו במוקדם או במאוחר, ותיווצר עמדת רץ לבן מול פרש שחור. עם רץ יהיה לי קשה ללחוץ על הרגלים החלשים. במקום זאת, מרכז+רץ יכול להיות שילוב מנצח! החלטתי להציע לשחור לחסוך לי זמן בפיתוח הרץ ובמקביל לוותר על המרכז) 10...ר:ו3 11.מה:ו3 ה:ו4 (לאור כל האמור בהערה הקודמת, נראה שעדיף היה לו לשחור להימנע מביצוע מסע זה, שמוותר על המרכז; 11...מהה7!? 12.רא3 ג5!?) 12.ר:ו4 פד7 13.ד4 מהה7?! (כמו שנימצוביץ אמר, הרגלי המרכזי של לבן הוא פושע שיש לגזור עליו מיתה או לכל הפחות מאסר עולם. 13...ו6 נחוץ היה על מנת לעצור את העבריין) 14.ה5 (14.צאה1 ו6 פותח לשחור אפשרויות הגנה נוספות אחרי 15.ה5; 15...ו:ה5!?; לפני ביצוע מסעי ה14 כבר ראיתי את ההקרבה התמטית במסע ה19 ובדקתי שהיא לא מפסידה לטקטיקת הגנה) 14...ד:ה5 15.צאה1 (כאן כבר ראיתי את הסיום התמטי עוד יותר וחישבתי המשכים הנובעים מההגנה הנכונה במסע ה19) 15...מהה6 (חישבתי את ההמשך אחרי 15...מהא3. למען האמת, המסע ששוחק הגיוני יותר, אך מוביל לאותה העמדה; 15...ו6 16.מה:ג6 מהד6 עשוי להיות עיקש יותר) 16.ר:ה5 פ:ה5 17.צ:ה5 מה:א2 18.מה:ג6 מה:ג2 D

19.צ:ו7 (מכה ידועה. לא מצאתי הכרעה בהמשך 19.צה7 ו6) 19...מהג1+?! (הכרחי היה 19...מהא2 וכאן שני מסעי הצריח לו5 נראים זוכים, האחד (20.צהו5) מוביל לסיום מלכה+רגלים ד' וג' עוברים מול שני צריחים אך מצריך חישוב מדויק, השני (20.צוו5) מוביל להמשך התקפה אחרי 20...צ:ו5 21.צ:ו5! והוא אחראי יותר) 20.מח2 D

20...צ:ו7?
(מפסיד מיד לתמרון מוכר) 21.מה:א8+ צו8 22.מהד5+ מח8 23.מהו7 מהא3 24.צה8 ושחור נכנע.

נערך בפעם אחרונה על-ידי danielp בתאריך 9:06 ,26 יולי 2012, ה', נערך סך הכל פעם אחת
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח אימייל
sk
משתמש ותיק

הצטרף בתאריך: 28/05/2007

הודעהנשלח: 8:44 ,26 יולי 2012, ה'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

דניאל בוקר טוב!
ראשית ברכות על נצחונך בסיבוב האחרון בתחרות בת-ים-טוב לקום בבוקר לראות אדם מאושר!

לתשומת לבך :ראש עיריית בת-ים שלומי לחיאני משתתף בתקופה זו בתוכנית הטלוויזיה"לרקוד עם כוכבים"(אפשר לכלול גם "כוכבי" שחמט הצועדים בטיילת הנאה של בת-ים ולדווח לו).

בהצלחה בהמשך!
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    מפתח הפורומים -> פרסום משחקים כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור אל:  
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה