ברוכים הבאים לאתר !

תפריט ניווט
· תפריט ראשי
· דף הבית
· ארכיון כתבות
· הורדות
· קישורים
· פורומים
· סטטיסטיקות
· סקרים
· צור קשר
· תקנון

· חשבון המשתמש
· החשבון שלי
· שלח כתבה/מאמר
· יומן
· הודעות פרטיות
· רשימת חברים

· אפשרויות באתר
· הדפסת כתבות
· חיפוש
· ניהול

מי מחובר
יש כרגע, אורח(ים) ו, חבר(ים) שכרגע מחוברים לאתר.

שלום אורח/ת, באפשרותך להרשם בחינם על ידי לחיצה כאן

מערכת קהילות הפורומים באתר:
מועדון השחמט הרצליה

http://www.HerzliyaChessClub.com :: צפייה בנושא - ליגה א' הדרים
 שאלות ותשובותשאלות ותשובות   חיפושחיפוש   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   כרטיס אישיכרטיס אישי   התחברהתחבר 

ליגה א' הדרים
עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    מפתח הפורומים -> משחקי ליגה וגביע
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
UriBlass
משתמש ותיק

הצטרף בתאריך: 28/05/2007

הודעהנשלח: 11:38 ,29 05 2013, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

המינוח מי הצליח יותר אובייקטיבית אינו מינוח ברור ואני התכוונתי להשוואה בין תוצאות שלא מתייחסת לרמת השחקן עצמו אלא רק לאיכות התוצאה.

זה רלבנטי לבחירת המצטיינים כי אם 2 שחקנים הפתיעו באותה מידה יחסית לציפיות אני בכל זאת מעדיף לבחור את הבכירים יותר כמצטיינים כך שבבחירה שלי יש משקל לא רק להצלחה יחסית לציפיות אלא גם להצלחה עצמה.

במקרה של ניר קלאר החלטתי פשוט שהמשקל של ההצלחה עצמה לא מספיק גדול כדי שאבחר אותו בין 3 המצטיינים,והעדפתי את תומר ברנשטיין.

אגב אילו הייתי בוחר רק לפי ההצלחה עצמה אז רק שחקני ליגה לאומית היו נבחרים.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
sk
משתמש ותיק

הודעהנשלח: 11:54 ,29 05 2013, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אורי בוקר טוב

מבלי להתערב בשיקוליך לגבי השחקנים המצטיינים בעיניך,לא ברורה לי השוואתך הסטטיסטית בין ניר קלאר לתומר ברנשטיין-שניהם שיחקו בקבוצותיהם בלוח ראשון באותה ליגה א' שרון:

ניר קלאר-6נק' מ-8(75%)
תומר ברנשטיין-5 מ-9(56%)

גם נתונים סטטיסטיים ניתן להציג לפי רצון המציג,אבל האם זה המקרה -המדבר בעד עצמו?

אתה חייב הסבר אקדמי מלומד לגולשים כי אינם מבינים את הסבריך.
כמובן זכותך להחליט לפי שיקול דעתך אבל אז הפרמטר שלך אינו סטטיסטי מדיד ומתבסס על שיקולים אחרים שלך.
חזור למעלה
UriBlass
משתמש ותיק

הודעהנשלח: 15:35 ,29 05 2013, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

במקרה של ניר קלאר ותומר ברנשטיין
הסברתי מה השיקולים לטובת כל אחד מהם(שיקולים סטטיסטים שלא ניתנים לויכוח שאפשר להתווכח כמובן על ההחלטה הסופית שלי להעדיף את תומר).
אחזור שוב על השיקולים שלי.

לטובת ניר קלאר:
1)6 מ-8 בלוח ראשון זאת תוצאה שאיכותה גבוהה יותר מתוצאה של 5 מ-9 באותו לוח.

לטובת תומר ברנשטיין:
1)הוא הפתיע יותר מניר קלאר יחסית למד כושרו.
הסבר סטטיסטי:
אפשר לחשב ולראות שתומר השיג ביצועים של יותר מ200 נקודות מעל מד כושרו ב1.1(שהיה 1943) כאשר ניר קלאר השיג ביצועים של פחות מ200 נקודות מעל מד כושרו ב1.1(שהיה 2128).

2)תומר ברנשטיין שיחק 9 משחקים כאשר ניר קלאר שיחק 8 משחקים.
חזור למעלה
Nir-Klar
משתמש ותיק

הצטרף בתאריך: 31/08/2007

הודעהנשלח: 17:35 ,31 05 2013, ו'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אורי,

איני מבין את בחירותיך אודות השחקנים המצטיינים של מועדון הרצליה לשנת הליגה 2012/13.

אם מסתכלים על הישגו של דן צולר (הישג מכובד בהחלט של 7/11 בלוח ראשון-שני בליגה לאומית) ניתן לראות כי תוצאותו משתווה ל63.63636363636364% בלבד.

כמו כן, מד הכושר הנוכחי שלו 2537 ורמת הביצוע שלו בליגה היא 2580 (43 נקודות הפרש ממד כושרו האמיתי).

הישגו של אילן מנור (6/10 בלוח שני-שלישי) גם הוא מכובד עד מאוד אך אף הוא לא עובר ה60% ורמת ביצוע של 2542. הפרש רמת הביצוע ממד כושרו האמיתי (2468) היא 64 נקודות.

מד הכושר שלי בתחילת העונה - 2128 עם תוצאה של כ75% (ללא הפסד) מהווה רמת ביצוע של 2300 בדיוק, הפרש של כ172 נקודות מד כושר. פי 4 בדיוק מפרשו של דן זולר וכמעט פי 3 מהפרשו של אילן מנור.

אין ספק שבגדר הליגה הלאומית המשחקים יותר קשים וההישג נראה יותר נאה, אך בל לנו לשכוח כי גם השחקנים המתחרים הם יותר חזקים בעצמם והכל יחסי לליגה וליריבים על הלוח.

הישגו של תומר ברנשטיין הוא נאה בהחלט! מד כושרו בתחילת הליגה היה 1943 והוא שיחק ברמת ביצוע של 2161 (!) - הפרש של 218 נקודות מד כושר! תוצאה הגבוהה משלי.
עם זאת - תוצאותו של תומר היא "רק" 55% נצחונות ולכן אני חושב שהישגי לא נופל מהישגו.

האם יכול להיות שהענקת ניקוד נוסף לשחקנים אילן מנור ודן זולר בגדר "פרסטיז'ה"?
כמו כן, האם נתת עדיפות לרמת הביצוע ולא לאחוזי הניצחון בליגה?
אם כן - ברור לי לחלוטין שתוצאתו של תומר טובה יותר משלי, ועל מנת שאזכה להיבחר בעיניך לשחקן המצטיין של הליגה - אצטרך להגיע לליגה לאומית - מה שיזכה אותי ב"נקודות פרסטיז'".

נ.ב -
איני יודע אילו שחקנים בכלל הליגות בארץ (החל מליגה ב', נאמר) סיימו עונה שלמה בליגה ללא הפסד אחד לרפואה. מעניין להשוות את הישגי להישגיהם.
חזור למעלה
avnerchess
משתמש ותיק

הצטרף בתאריך: 13/11/2009

הודעהנשלח: 18:37 ,31 05 2013, ו'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

ניר
אתה נסחף לפלפולי המספרים של אורי.
עליית ליגה היא היא מה שהופכת שחקן מצטיין בליגה לכזה.
חזור למעלה
UriBlass
משתמש ותיק

הודעהנשלח: 18:46 ,31 05 2013, ו'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני התלבטתי בינך לבין תומר ברנשטיין(העובדה שאתה הוצאת אחוז יותר גבוה היתה שיקול לטובתך אבל העובדה שתומר הפתיע יותר יחסית למד כושר ההתחלתי היתה שיקול לטובתו).
מה שהכריע בסוף לטובת תומר היה העובדה שתומר שיחק משחק אחד יותר.

אני נותן כבוד לליגה הלאומית ובכל זאת החלטתי שראוי לתת מצטיין אחד לפחות לליגות האחרות(אם יש התלבטות) כך שאתה לא בהכרח צריך להגיע ללאומית כדי להבחר לאחד מ3 המצטיינים,ובמקרה הרלבנטי אילו היית משיג רמת ביצוע של יותר מ218 נקודות מעל מד כושרך היית נבחר לאחד מ3 המצטיינים,והיית צריך 6.5 מ-8 בשביל זה).

גם אילו היית משיג תוצאה של 7 מ-9 בליגה אני חושב שהיית נבחר גם במקרה שרמת הביצוע שלך היתה רק 217 נקודות מעל מד כושרך.
חזור למעלה
UriBlass
משתמש ותיק

הודעהנשלח: 18:49 ,31 05 2013, ו'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

avnerchess כתב:
ניר
אתה נסחף לפלפולי המספרים של אורי.
עליית ליגה היא היא מה שהופכת שחקן מצטיין בליגה לכזה.

כלומר לדעתך גם אם שחקן מופיע לכל המשחקים ומשיג תוצאה של 100 אחוז בליגה הוא לא יכול להיות מצטיין במקרה שהקבוצה שלו לא עולה ליגה או אפילו יורדת ליגה?
חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    מפתח הפורומים -> משחקי ליגה וגביע כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3
עמוד 3 מתוך 3

עבור אל:  
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה