ברוכים הבאים לאתר !

תפריט ניווט
· תפריט ראשי
· דף הבית
· ארכיון כתבות
· הורדות
· קישורים
· פורומים
· סטטיסטיקות
· סקרים
· צור קשר
· תקנון
· חפשו אותנו בפייסבוקחפשו אותנו בפייסבוק

· חשבון המשתמש
· החשבון שלי
· שלח כתבה/מאמר
· יומן
· הודעות פרטיות
· רשימת חברים

· אפשרויות באתר
· הדפסת כתבות
· חיפוש
· ניהול

מי מחובר
יש כרגע, אורח(ים) ו, חבר(ים) שכרגע מחוברים לאתר.

שלום אורח/ת, באפשרותך להרשם בחינם על ידי לחיצה כאן

מערכת קהילות הפורומים באתר:
מועדון השחמט הרצליה

http://www.HerzliyaChessClub.com :: צפייה בנושא - הדרן למשה פיירניק
 שאלות ותשובותשאלות ותשובות   חיפושחיפוש   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   כרטיס אישיכרטיס אישי   התחברהתחבר 

הדרן למשה פיירניק

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    מפתח הפורומים -> דיון כללי
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
sk
משתמש ותיק

הצטרף בתאריך: 28/05/2007

הודעהנשלח: 19:49 ,28 יולי 2009, ג'    כותרת הודעה: הדרן למשה פיירניק תגובה עם ציטוט

בעקבות הצטרפותו של הגולש המכובד משה פיירניק כחבר באתר הרצליה,חיבר האמן משה כנען
מעמודי התווך האיכותיים של מועדון הרצליה ואלוף הפותרים של חידוני חמיצר ברדיו ,חידה לכבודו של משה פיירניק כדלקמן:
תחילת שמי הוא אמצע שמי
אמצע שמי הוא תחילת שמי
סוף שמי הוא פעמיים סוף שמי
את הפתרון מלווה בהסבר(חובה) יש לשלוח לאתר-שלושת הראשונים יזכו בכרטיס זוגי למשחק בית בכדורסל בהרצליה,של קבוצת בני השרון
בהצלחה למשה פיירניק ולפותרים
כל הזכויות לכתב החידה הם של משה כנען המאחל הצלחה למשה פיירניק
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
Pyernik
משתמש ותיק

הצטרף בתאריך: 27/07/2009

הודעהנשלח: 21:39 ,29 יולי 2009, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

קצבתי לעצמי לפתור את החידה עד היום בחצות. נכשלתי. כמו עוץ לי גוץ לי, לא תשמעו ממני עוד.

אבל לפני פרידה, אחוד לכם שלוש חידות:

כיצד, באמצעות מעשה קסם, בלע רב האמן הברזילאי את רב האמן האנגלי?

כיצד התהפך אמן ישראלי והיה לרב- אמן גרמני?

והחידה השלישית, הקשה מכולן, שחוברה על-ידי סופר שחמט ישראלי ידוע ששמו חלק מהפתרון:

החצי הראשון של עיסוקי מכניס אותי לקיפאון
אבל אז
החצי הראשון של החצי השני שלי מאיץ בי
למלך שהפך לאל יש אלוהים בשם
והחבר הדרומי שלי משחק במט"ח נאצי
חזור למעלה
hadari
משתמש ותיק

הצטרף בתאריך: 30/10/2008

הודעהנשלח: 18:55 ,31 יולי 2009, ו'    כותרת הודעה: Re: הדרן למשה פיירניק תגובה עם ציטוט

sk כתב:
את הפתרון מלווה בהסבר(חובה) יש לשלוח לאתר-שלושת הראשונים יזכו בכרטיס זוגי למשחק בית בכדורסל בהרצליה,של קבוצת בני השרון

לא הבנתי איך שולחים את הפתרון לאתר מבלי לגלות אותו (בהנחה שאני צודק) באופן כזה שתהיה אפשרות לשלושה לזכות אז שלחתי לשלמה את הפתרון בהודעה פרטית.
חזור למעלה
UriBlass
משתמש ותיק

הודעהנשלח: 18:53 ,1 אוגוסט 2009, שבת    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

גם אני פתרתי את החידה ושלחתי את הפתרון לשלמה לפני כמה דקות(מקווה שלא מאוחר מדי ואני עדיין נמנה על 3 הראשונים)

פתרון פשוט אבל משום מה בפעם הראשונה שקראתי את החידה לא חשבתי עליו.
לעומת זאת לא פתרתי את החידות של משה פיירניק עצמו.
חזור למעלה
Pyernik
משתמש ותיק

הודעהנשלח: 20:27 ,1 אוגוסט 2009, שבת    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לשמחתי הרבה הצלחתי להציל את כבודי ולהצטרף לקבוצת הפותרים. בימים האחרונים בדקתי מספר רב של פעמים אם החידה נפתרה, התהלכתי בביתי כאשר אני ממלמל לעצמי שמות והיפוכם, ולא היה לי מנוח. משום מה כאשר קראתי את ההודעה של אורי בלאס תפסתי את הפיתרון מייד. לאחר מכן קראתי את ההודעה שלו שוב והבנתי מדוע.

אני אוהד של אליצור רמלה. האם זה משנה משהו מבחינת תקנון התחרות?
חזור למעלה
sk
משתמש ותיק

הודעהנשלח: 21:20 ,1 אוגוסט 2009, שבת    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

פתרון חידת משה כנען-הדרן לכבוד פיירניק
הפתרון- משה
תחילת שמי-ש,היא אמצע משה
אמצע שמי-משה,היא תחילת שמי
סוף שמי-בגימטריה פעמיים ה,החותמת את שמי משה
תודת הגולשים למשה כנען.
שלושת הזוכים שפתרו נכונה את החידה ומקבלים כל אחד כרטיס זוגי למשחק בית בהרצליה,של קבוצת בני השרון בכדורסל ,בליגת העל הם:
אריאל הדרי
אורי בלאס
...משה פיירניק!
גילוי נאות:אריאל הדרי הוא בוגר מועדון השחמט באר-שבע,באר שבעי פטריוטי שעקר למרכז עקב עיסוקיו המרובים ,בין השאר כלכלה,שירה ושחמט.מד כושר נוכחי-2042,משתתף קבוע ורצוי בתחרויות השחמט במועדון הרצליה.שחקן ליגה במועדון תל-אביב.לא ידוע לנו בשלב זה האם הדרי ופיירניק מכירים.נשאלת שאלה מתבקשת איך באר-שבע ויתרה על שחקן מוכשר כהדרי,המוסיף גם נופך חברתי מרענן בכל ארוע שחמט שהוא משתתף.
המלצה(לא מחייבת)-לצורך גיבוש חברתי מומלץ כי שלושת הזוכים יתאמו בינהם משחק מסוים של בני השרון,לצורך צפיה משותפת.
שבוע טוב לזוכים ובני משפחותיהם.

נערך בפעם אחרונה על-ידי sk בתאריך 21:36 ,1 אוגוסט 2009, שבת, נערך סך הכל פעם אחת
חזור למעלה
sk
משתמש ותיק

הודעהנשלח: 21:27 ,1 אוגוסט 2009, שבת    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

הצהרתו של משה פיירניק כי הוא אוהד אליצור רמלה,לא רלוונטית לתקנון התחרות-משה זכה בכרטיס זוגי וזכותו לממש את הפרס.
אגב בליגת העל בכדורסל גברים,אין נציגות לאליצור רמלה,שיש לה נציגה בליגת העל לנשים,כנראה שמשה צופה כאוהד אליצור רמלה בליגת הנשים בכדורסל,ונימוקיו עמו
עם זאת כוחות הבטחון במגרש קבלו הנחייה לשים לב לאוהד מבאר שבע-משה פיירניק,העלול להגיע למשחק עם...רעשן לא קונבנציונלי לעידוד.
חזור למעלה
hadari
משתמש ותיק

הודעהנשלח: 22:02 ,1 אוגוסט 2009, שבת    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

sk כתב:
גילוי נאות:אריאל הדרי הוא בוגר מועדון השחמט באר-שבע,באר שבעי פטריוטי שעקר למרכז עקב עיסוקיו המרובים ,בין השאר כלכלה,שירה ושחמט.מד כושר נוכחי-2042,משתתף קבוע ורצוי בתחרויות השחמט במועדון הרצליה.שחקן ליגה במועדון תל-אביב.לא ידוע לנו בשלב זה האם הדרי ופיירניק מכירים.נשאלת שאלה מתבקשת איך באר-שבע ויתרה על שחקן מוכשר כהדרי,המוסיף גם נופך חברתי מרענן בכל ארוע שחמט שהוא משתתף.

תודה לשלמה על הסופרלטיבים נבוך

מס' תיקונים קלים והערות:

אני בוגר מועדון המכללה הטכנולוגית באר שבע מנוחתו עדן שם עשיתי את צעדי הראשונים במשחק (אגב, כפי שהוכיח המקרה המתואר בשיר האחרון מפרי עטי שהתפרסם כאן לא מכבר הם טרם הסתיימו כפי הנראה). לקראת סוף התיכון ועם גוויעתו הסופית של מועדון המכללה עברתי לשחק במועדון אס"א בניהולו של זוהר אורן, ולאחר מכן שיחקתי מספר שנים גם במועדון באר שבע.

אני חושש שאם בבאר שבע היו יודעים את מידת הפטריוטיות שלי לעיר היו נועלים את שעריה בפני, ומשפחתי היתה נאלצת להעתיק את המפגשים המשפחתיים המתקיימים מעת לעת בבית הורי בעיר לתחנת פז במבואותיה הצפוניים.

בצד סיבות נוספות, לסיבה העיקרית והאמיתית למעבר שלי למרכז הארץ קוראים במילה אחת "אשתי", אם כי אני מודה שגם לי היה מאז ומתמיד רצון כזה. אגב, אין להסיק מכך כמובן שיש לי מילה בבית.

פיירניק ואני מכירים ואף נפגשנו השנה בבאר שבע במפגש מרגש (עבורי אישית גם טראומתי לאור ביצועי הכושלים) בין קבוצותינו.

לאור יכולתי המחפירה בעת האחרונה נדמה לי שהשאלה הנכונה היא לא איך מועדון באר שבע ויתר על שירותי אלא איך קיבל אותי מלכתחילה לשורותיו.

שבוע טוב ומבורך
חזור למעלה
sk
משתמש ותיק

הודעהנשלח: 0:39 ,2 אוגוסט 2009, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אכן מפגש הליגה בינכם היה טראומטי לשניכם-הדרי ופיירניק הפסידו ליריביהם במפגש זה.
מה שמוכיח כי אתם"עדיין צעירים",וכל עתידכם לפניכם.
שבוע טוב!
חזור למעלה
sk
משתמש ותיק

הודעהנשלח: 23:04 ,2 אוגוסט 2009, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שלושת החידות ששלח משה פיירניק לגולשי אתר מועדון הרצליה(ראה לינק זה)הועברו לפיצוח רב המומחים של המועדון-האמן משה כנען,אלוף הפותרים של חידוני חמיצר.
למען הגילוי הנאות פיירניק מתבקש לפרסם באתר את הפרסים שתרם לחידון כמקובל-גולשי האתר מוזמנים לנסות את כוחם!
חזור למעלה
Pyernik
משתמש ותיק

הודעהנשלח: 18:34 ,3 אוגוסט 2009, ב'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

הפרס לפותר נכונה הוא הזמנה זוגית (או משפחתית) לאירוע "סליברטאי שחמט" אשר מתקיים בביתי פעמיים בשנה, בדרך כלל בנובמבר וביוני. האירוע כולל ארוחה כיד המלך ומגוון פעילויות שחמט.

התקשר אלי היום משה כנען. הוא פתר את שתי החידות הראשונות (פתרון כפול לחידה השנייה!) והוא במרחק נגיעה מפתרונה המלא של החידה השלישית. מכל מקום, נתון חיוני לפתרונה של החידה השלישית הוא שם אשתי: נורית. לא העליתי על דעתי שמישהו יטרח להתעסק עם הפתרון, ולכן לא פרסמתי את הנתון החסר הזה.
חזור למעלה
UriBlass
משתמש ותיק

הודעהנשלח: 20:15 ,3 אוגוסט 2009, ב'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

sk כתב:
הצהרתו של משה פיירניק כי הוא אוהד אליצור רמלה,לא רלוונטית לתקנון התחרות-משה זכה בכרטיס זוגי וזכותו לממש את הפרס.

הצהרתו אכן לא רלוונטית מהסיבה הפשוטה שלא מכבדים אותו מספיק כדי שהיא תהיה רלוונטית אחרת היו מארגנים לכבודו משחק ראווה בכדורסל בין בני השרון גברים לאליצור רמלה נשים. צוחק
חזור למעלה
hadari
משתמש ותיק

הודעהנשלח: 6:36 ,4 אוגוסט 2009, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

נראה כי שתי החידות הראשונות (שעל פניו נראות פשוטות יותר לפתרון) דורשות בקיאות מסוימת והכרה של שמות רבי אמנים מהעולם, ומכיוון שאין לי כזאת אני רואה עצמי מתמודד אך ורק פתרון החידה השלישית.

למרבה הצער בשלב זה נראה שחרף הרמז שניתן גם לה לא אוכל, אם כי אני עוד מנסה.

אגב, אם פתרון מלא של 3 החידות מזכה (בין השאר) בארוחה כיד המלך בארוע המדובר הרי שיש להניח שפתרון של חידה אחת מזכה לכל יותר בבורקס וכוס שתיה, אי לכך אבקש (אם וכאשר אפתור) את אישורו של המארח להגיע עם סנדביצ'ים מהבית... צוחק
חזור למעלה
hadari
משתמש ותיק

הודעהנשלח: 17:32 ,15 אוגוסט 2009, שבת    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

נדמה לי שעבר מספיק זמן ואפשר לפרסם את הפתרון או לפחות לשחרר איזה רמז...
חזור למעלה
Pyernik
משתמש ותיק

הודעהנשלח: 20:01 ,16 אוגוסט 2009, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

החידות נפתרו במלואן על-ידי האמן משה כנען (כדי להקל על זיהויו בקרב שחקני הרצליה: מספר שחקן 3065, מד כושר 2195, עלייה של 22 נקודות ברבעון האחרון).

חידה ראשונה: רב-אמן מקינג (מג שבתוכו רב אמן קין)
חידה שנייה: גלפר/פלגר או צמד נוסף מלאכי/מאליך
חידה שלישית: מסובך מדי, על גבול הסטייה. אסביר לך כשניפגש בסדנה באוקטובר.
חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    מפתח הפורומים -> דיון כללי כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור אל:  
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה